حدود یک سال قبل بود که سن‌دیسک از نخستین میکرو اس‌دی 128 گیگابایتی دنیا رونمایی کرد. حالا یک سال بعد در MWC 2015 بارسلون این کمپانی بار دیگر خبرساز شده و برای نخستین بار در دنیا یک میکرو اس‌دی 200 گیگابایتی معرفی کرده است. 

این حافظه بیش از حافظه‌های اس‌اس‌دی بسیاری از لپ‌تاپ های مدرن امروزی است و عملا دستگاه اندرویدی شما را به یک هارددرایو متحرک برای ذخیره موسیقی، تصاویر و حتی ویدیو تبدیل می‌کند. 

دستگاه‌های اندرویدی از امیدهای اصلی سن‌دیسک برای بازاریابی خوب این حافظه‌ها است. به گفته این شرکت هم اکنون 7 عکس از 10 عکس گرفته شده توسط اسمارت فون ها و تبلت ها به ثبت می‌رسند و پیشبینی می‌کند که این رقم در سال 2019 به 9 از 10 برسد. 

اما به نظر حضور دائمی میکرو اس‌دی در گوشی‌های موبایل با شک و تردیدهایی روبرو است. به عنوان مثال سامسونگ یکی از ویژگی‌های قدیمی و مشهور خود یعنی پشتیبانی از حافظه‌های میکرو اس‌دی را در پرچمداران جدیدش کنار گذاشته و در گلکسی اس6 این قابلیت را از بین برده است. پرچمدار اچ‌تی‌سی نیز همین شرایط را دارد و آیفون نیز که سابقه ای طویل در عدم پشتیبانی از این حافظه‌ها ثبت کرده است. بعید نیست به مرور ال‌جی و دیگر شرکت‌ها نیز به این سمت حرکت کنند.

به همین دلیل اگرچه میلیون‌ها میلیون گوشی اندرویدی مجهز به اسلات میکرو اس‌دی در بازار یافت می‌شود، اما آینده چندان روشن نیست. 

میکرو اس‌دی سن‌دیسک سرعت انتقال اطلاعات بسیار خوب 90 مگابایت در ثانیه را دارد که البته نمی‌تواند با سرعت بالای اس‌اس‌دی‌های کنونی رقابت کند. قیمت بسیار بالای 400 دلاری این حافظه‌ها در آغاز فروش نیز بسیاری از مصرف کنندگان را پس خواهد زد.