ویراج پاتل ، مهندس رشته نرم افزار در دانشگاه چاپل هیل در کارولینای شمالی با انجام تحقیقات ویژه بر روی موتور جستجوی گوگل، محبوب ترین ورزش ها را در کل دنیا معرفی کرده است.

او با نسبت گیری از شمار جستجوهای انجام شده از ورزشکاران یک رشته به کل جستجوهای انجام شده در گوگل به این نتیجه رسیده است که فوتبال ، کریکت یا هاکی روی چمن محبوب ترین ورزشهای کل دنیا هستند و ورزشی هایی مثل  بسکتبال و فوتبال آمریکایی علیرغم تمام زرق و برقشان  حتی به اندازه پینگ پنگ هم محبوب نیستند.

در حال حاضر گوگل محبوب ترین موتور جستجو در کل دنیاست. در واقع بر اساس آماری که در آغاز سال ۲۰۱۵ منتشر شده است ، ۹۰ درصد مردم جهان از موتور جستجوی گوگل استفاده می کنند ، ۵ درصد از بینگ ، ۴ درصد از یاهو و ۱ درصد از موتور جستجوی بایدو.

در این آمارگیری بر اساس جستجو شدن نام هر ورزشکار در گوگل در سال ۲۰۱۴ ، ضریبی برای میزان محبوبیت وی بدست آمده است که کریستیانو رونالدو ، راجر فدرر و تایگر وودز محبوب ترین ورزشکاران کره زمین هستند.

آمار نشان می دهند که محبوب ترین ورزشهای دنیا با شمار هوادار تقریبی بدین شرح هستند : فوتبال (۳،۵ میلیارد نفر)، کریکت (۲،۵ میلیارد)، هاکی روی چمن(۲ میلیارد) ، تنیس (۱ میلیارد) ، والیبال (۹۰۰ میلیون)، پینگ پنگ (۸۵۰ میلیون)، بیسبال ( ۵۰۰ میلیون۹، گلف (۴۵۰ میلیون ) ، بسکتبال (۴۰۰ میلیون) و فوتبال امریکایی (۴۰۰ میلیون).

10 - فوتبال آمریکایی، ۴۰۰ میلیون
پیتون مانینگز سال بی نظیری را پشت سر گذاشت و تام بردی نیز پس از ازدواج با گیزله بوندچن، مدل سرشناس برزیلی محبوبیتش بیشتر شده است.

۹- بسکتبال ، ۴۰۰ میلیون
برایانت علیرغم سال مملو از مصدومیت خود به لطف طرفداران پرشمارش در چین محبوبیت بالایی دارد.

۸- گلف ، ۴۵۰ میلیون
به نظر می رسد که تایگر وودز هم هر چند که سال وحشتناکی را پشت سر گذاشته همچنان محبوب ترین گلف باز کره زمین است.

۷- بیسبال، ۵۰۰ میلیون
درک جتر ، اسطوره یانکی ها در سال بازنشستگی خود به نظر می رسد که محبوبیت زیادی بازی کرده است. الکس رودریگز هم بدون آن که حتی یک بازی در فصل گذشته داشته باشد از محبوب ترین هاست.

۶- پینگ پنگ ، ۸۵۰ میلیون
ژاپن با دو نماینده  به نظر می رسد که هواداران پرشماری در این رشته دارد.

۵- والیبال، ۹۰۰ میلیون
گیبا از برزیل تنها والیبالیست حاضر در این تحقیق آماری است.

۴- تنیس، ۱ میلیارد
جوکوویچ ، تنیسور شماره یک جهان در این رده بندی پائین تر از فدرر و رافا نادال جای گرفته است.

۳- هاکی روی چمن ، ۲ میلیارد
نکته جالب این است که دیان چاند که بسیاری او را بهترین بازیکن تاریخ هاکی روی چمن می دانند علیرغم فوت شدن در سال ۱۹۷۹ همچنان در سال ۲۰۱۴ هم محبوب است.

۲- کریکت ، ۲،۵ میلیارد
این روزها جام جهانی کریکت در استرالیا و نیوزیلند در حال برگزاری است که به نظر می رسد پاکستان و هند در این رشته رقابت زیادی با هم دارند. محبوبیت ویرات کوهلی در این رشته با تایگر وودز و کریستیانو رونالدو قابل مقایسه است!

۱- فوتبال ، ۳،۵ میلیارد
در ورزش فوتبال نیز کریستیانو رونالدو و لیونل مسی محبوب ترین ها هستند و نیمار فاصله چندانی با آنها ندارد.

با جمع بندی جداول بالا می توان محبوب ترین ورزشکاران کره زمین را مشاهده کرد.